contact-phones (04734) 2-24-40
       (04734) 2-24-41

Наукова робота

Головна / Наукова робота / Наукова діяльність у 2018 році

RandD2018

Науково-дослідна робота Дослідної станції помології ім. Л.П. Симиренка Інституту садівництва НААН виконується за чотирма програмами наукових досліджень Національної академії аграрних наук України: ПНД 24 “Генофонд рослин”, ПНД 19 “Плодове та декоративне садівництво”, ПНД 12 “Захист рослин”, ПНД 40 “Аграрна економіка”. Протягом 2018 року на замовлення Національної академії аграрних наук України виконувалося 18 науково – дослідних робіт, у т. ч. з фундаментальних та 10 — з прикладних досліджень.

За програмою “Генофонд рослин” 2018 році було інтродуковано 23 зразки генетичних ресурсів плодових, ягідних i гopixoплідних культур. Станом на 1 листопада 2018 року колекції генетичних ресурсів у Дослідної станції помології нараховують 2387 зразків, у тому числі 1252 зразки яблуні, 64 — груші, 181 — сливи, 57 — вишні, 58 — черешні, 73 — абрикоса; 29 персика, 52 — дерену, 104,— малини, 82 — агрусу, 208 — смородини, 58 — порічки, 27 — калини, 75 — фундука, 67 — бузку. Підготовлено запити на реєстрацію 23 зразків генофонду.

За програмою “Плодове та декоративне садівництво” виконувалося 13 завдань, у т. ч. 5 фундаментальних i 8  прикладних досліджень. Про­довжувалися дослідження i селекційна робота з 15 плодовими, ягідними, гopiхоплідними i малопоширеними культурами: яблуня, груша, слива, вишня, черешня, абрикос, алича садова, смородина, порічки, малина, агрус, фундук, кизил, калина звичайна, жимолость їстівна. Поповнено гібридний фонд плодових i ягідних культур, дана оцінка гібридних сіянців у селекційному розсаднику i саду, відібрано для подальшого вивчення перспективні гібридні форми плодових i ягідних культур. Створено чотири нових сорти: груші Велика літня, сливи Віраж, черешні Сонячна мліївська та смородини Знахідка, на які подано заявки на одержання патентів. На чотири нові сорти: сливи Окраса саду, вишні Оптимістка, агрусу Кулон i смородини Орфей одержано свідоцтва про державну реєстрацію та патенти.

У результаті досліджень за програмою “Захист рослин” поповнено бази даних шкідливості досліджуваних об’єктів у насадженнях плодово-ягідних культур.

За програмою “Аграрна економіка” розроблено рекомендації з підвищення конкурентоспроможності плодоягідної продукції у сільськогосподарських формуваннях України на основі використання інноваційних розробок садівницьких наукових установ.

План НДР Дослідної станції у 2018 році виконували 30 працівників, з них 21 науковий співробітник, в тому числі два доктори та шість кандидатів наук; три агрономи, два лаборанти та чотири техніки.

Наукові розробки Дослідної станції використовуються та рекомендуються до використання при організації виробництва садивного матеріалу у розсадницьких господарствах, при створенні високоефективних інтенсивних насаджень у сільськогосподарських підприємствах, у науково-дослідній та навчальній роботі Дослідної станції та інших наукових установ i навчальних закладів.

Назад