contact-phones (04734) 2-24-40
       (04734) 2-24-41

Напрями досліджень

Головна / Напрями досліджень / Садівництво

research2

Дослідження по агротехніці плодових і ягідних культур та зберіганню і переробці плодів в НДС помології ім. Л.П.Симиренка з метою удосконалення існуючих технологій у садівництві.

Розроблено технологічні прийоми вирощування високоякісних плодів яблуні на основі оптимізації площі живлення, висоти розміщення кореневої шийки над рівнем грунту та форм крони. Встановлено, що найбільш продуктивним виявився сорт Флоріна на підщепі ММ 106 при схемі садіння 3,75 х 1,5 м (297,9 ц/га) та на підщепі М9 з формою крони площинне веретено (174,2 ц/га). Оптимальною висотою розміщення кореневої шийки над рівнем грунту є висота 10 см, яка у сортів Мавка і Ренет Симиренка на підщепі Дон 70-49 забезпечила врожайність 459,5 та 384,5 ц/га відповідно.

Розроблено технологічний процес вирощування однорічних кронованих саджанців яблуні, який при застосуванні методів стимуляції кроноутворення (скручування верхівки, обривання верхніх листків) забезпечує вихід 31,5-32,3 тис.шт./га кронованих саджанців.

Оцінено вплив мульчування на вихід стандартних саджанців яблуні, та виділено кращі типи мульчі, такі як тирса та перегній, використання яких забезпечує вихід стандартних саджанців 50-55 тис.шт./га.

Завершується робота над вивченням технологічних прийомів підвищення продуктивності маточників клонових підщеп, вирощування дворічних кронованих саджанців яблуні, формування крони, строків та способів обрізки дерев яблуні у садах інтенсивного типу.

Проводяться дослідження по визначенню ступеню сумісності роду Cerasus mahaleb, Cerasus vulgaris та Cerasus avium в підщепно-сортових комбінуваннях, по встановленню біологічної взаємодії підщепи і прищепи та форм прояву несумісності.

В станції розроблено технологію вирощування нових сортів смородини та інтенсивні технології вирощування маточників нових сортів смородини, порічок і агрусу. Розроблено технологію розмноження нових сортів смородини здерев’янілими живцями з використанням росторегулювальних речовин.

Основними напрямками діяльності аналітичної лабораторії на даному етапі є хіміко-технологічна оцінка плодів та ягід і продуктів їх переробки, агрохімічні аналізи грунтів, хімічні аналізи рослинних зразків, встановлення оптимальних строків достигання плодів, лежкість, транспортабельність, придатність на різноманітні види технічної переробки. Проведено дослідження лежкоздатності плодів нових перспективних сортів та гібридних форм яблуні і груші, в результаті чого виділено сорти з лежкістю понад 200 днів. Дана хіміко-технологічна оцінка плодів нових гібридних форм.

Назад